Antalya Zemin temizliği

Günümüzde yapıların modern mimariye uyum sağlayarak şekillenmesi ile birlikte bina zeminlerinde kullanılan zemin malzemelerinin yapısında da değişmeler meydana gelmeye başladı. Zemin maddesi olarak Lamirant parke, epoksi , doğal taş, mermer, karo, seramik gibi pek çok farklı ürün kullanılmaktadır. Bu ürünlerin yapılarının birbirlerinden farklı olması uygulanması gereken temizlik yöntemlerininde bir birbirinden farklı olmasını gerektirmektedir. Zemin temizliği işlemleri sırasında da zeminin türü ve yapısına göre farklı temizlik malzemelerinin kullanılması gerektiği gibi temizlik sırasında kullanılması gereken ekipmanlarda zemin maddesinin türüne göre seçilmelidir.

Örneğin doğal taş zeminlerin temizliği işlemlerinde kimyasal içerikli temizlik maddelerinden kaçınılması gerekmektedir. Aksi halde özellikle doğal maddeden üretişmiş olan zeminler çamaşır suyu gibi kimyasallardan fazlaca etkilenmekte, zemine zarar vermektedir. Faket her doğal temizlik maddesi her zemin için de uygun değildir. Sirke temizlikte çok sık kullanılan ve organik bir madde olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmekte olan bir ürün olsada mermer temizliğinde uzak durulması gereken ürünlerin başında gelmektedir. Mermer yüzeylere sirke kullanmanız durumunda mermer yüzeylerinde korozyon oluşmakta, sirke mermer yüzeyleri hızla aşırdırmaktadır. Mermer yüzeylerde sert yüzeyli bir bez yahut süngerin kullanımı daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olmasına rağmen aynı yapıda bir bez yahut süngerin laminat parkelerde kullanılması perkelerinizin çok çabuk çizilmesine ve yıpranmasına sebep olabilecektir.

Yukarıda saymakta olduğumuz püf noktalar zemin temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususların yalnızca bir kaçıdır. Temizlik işlemlerinizden çok daha kaliteli ve etkili sonuç almak için zeminlerin yapısına göre kullanılması gereken temizlik malzemesi ve ekipmanların seçilmesi ve işlemlerin doğru teknikler ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Tek temizlik firması olarak her türlü zemin temizliğine uygun deterjan ve ekipmanlar ile temizlik işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Temizlik işlemlerinizin tamamı profesyonel ekip arkadaşlarımız gerçekleştirmekte olup, gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetlerim tamamı sigortalıdır. İşlemlerimizin sırasında meydana gelebilecek her hangi bir zarar alaşmalı sigorta şirketimiz tarafında karşılanacaktır. Tek temizli ailesi olarak Antalya zemin temizliği hizmetinde alabileceğiniz en uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetin garantisini sunuyoruz. Web sayfamı üzerindeki iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Top