Profesyonel Temizlik Nasıl Yapılır?

Profesyonel Temizlik Nasıl Yapılır?

Temizlik bir evin nasıl göründüğünü etkileyen en önemli unsurdur. Dünyanın en güzel dekorasyonun bile temiz olmayan bir evde hiçbir cazibesi kalmayacaktır. Evlerinizin güzel ve estetik görünmesini istiyorsanız her zaman temiz ve düzenli tutmaya özen göstermelisiniz. Daha önce 20 dakikada ev nasıl temizlenir? isimli yazımızda gündelik ve kolay temizlik yapmanın ipuçlarından bahsetmiştik. Bugünkü yazımızda ise mevsim geçişlerinde yapılan büyük ve kapsamlı temizliğin aşamalarını ayrıntılarıyla ele alacağız.

Banyo temizliğinde işinizi en kolaylaştıracak market ürünlerinden biri, tek kullanımlık temizlik mendilleridir; bu mendiller aracılığı ile lavabodan tuvalete, duş teknesinden seramiklere kadar birçok yüzeyi tek bir hazır ürün ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Duşa girmeden önce duş teknesini deterjanla ovalamak ve duştan çıkarken leke kalmasın diye camsil ve bir süngerle kısaca duşakabinin camlarını silmek, yapması o an için kısa ve kolay olan ama uzun vadede alışkanlığa dönüştürüldüklerinde mekânın hep temiz kalmasını sağlayacak uygulamalardır.

Temiz ve düzenli bir banyo için bunların ardından geriye sadece makyaj ve kişisel bakım malzemelerinizi kısaca sepetlere doldurarak derleyip toparlamak, yerleri paspas yapmak ve tuvaleti temizlemek kalıyor.

Top