Kaş mağaza temizliği TEK Temizlik

Kaş mağaza temizliği TEK Temizlik

Havuzlar bazı özel evlerde, sitelerde, villalarda ve çoğunlukla da otellerde bulunan içerisine su doldurulan yüzme amaçlı ve süs amaçlı kullanılan yapılardır. Süs havuzları tüm mevsimlerde ortamdaki dekorasyonu ve görsel havayı canlı tutmak için kullanılır ve belirli aralıklarla içlerinde yosun ve benzeri yapılar oluşmaması için klorlama işlemi yapılmalıdır. Klorlama işlemi havuzda su varken yapılabilir. Aynı zamanda bu havuzların boyutu küçük ve içlerinde bulunan su miktarı da az ise havuz tamamen boşaltılarak da derinlemesine bir ince temizlik yapılabilir. Yüzme havuzlarının temizlik işlemleri ise çok da detaylı olmaktadır. Bu işlemlerde havuz suyu ayrı havuzun yüzeyi de ayrı temizlik işlemlerinden geçirilir.

Havuz Temizliklerinin Yapımı

Havuz temizliği yapılırken genellikle havuzun kullanılmaya başlanacağı bahar ayları tercih edilir. Açık havuzlar sadece havanın sıcak olduğu yaz mevsimlerinde kullanılır. Bu da özellikle ülkenin sahil kesimlerinden Haziran v Eylül aylarının arasıdır. Havuzlar da bu sebeple en geç mayıs ayında temizlenerek doldurulmaktadır. Boş olan havuzlarda temizlik yapılırken öncelikle havuz yüzeyinde olan kir birikintileri kuru temizlik ile uzaklaştırılır. Sonrasında da bir kat ıslak temizlik ile burada bulunan tozlar ve kirler yıkanarak fırçalar yardımı ile alınır. Bu şekilde kaba temizlik işlemi yapılmış olur. Havuzun büyüklüğüne ve derinliğine göre temizlik işlemi birkaç saat ya da birkaç gün de sürebilir. Bu sebeple derinlemesine havuz temizlikleri yapılmadan önce hem bilgi almak için hem de temizlik personeli desteği için temizlik firmalarına danışılmalıdır. Kaş havuz temizliği yapan firmalar gerekli olan temizlik ekipmanlarını da yanlarında getirirler. Temizlik ekipmanları havuz yüzeyinin ince temizliği için gereklidir. Havuz suyunun temizliği için ise mutlaka klor kullanılmalıdır. Klor havuz suyunda gelişen mikroorganizmaların yok olmasını sağlamakla beraber insan sağlığı için de oldukça tehlikeli olabilen bir kimyasaldır. Bu yüzden çok dikkatli ve bilinçli kullanılmalıdır.

Havuz Temizlik Firmaları

Kaş havuz temizliği yapan firmalar, bu konuda deneyimli ve bilgili olan firmalardır. Bu sebeple de mutlaka temizlik işlemi için bu kişilerden yardım ve destek alınmalı bilinçli bir şekilde yüzme havuzlarının temizliği yapılıp hijyeni sağlanmalıdır.

Top