Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır TEK Temizlik

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır TEK Temizlik

Binaların hava koşulları ile birlikte dış cephelerinin zaman içinde kirlenmesi ile dış cephe temizliği zorunluluk haline gelir. Bu neden ile belli aralıklar ile dış cephe temizliğinin binanın bakımı için gereklidir. Çünkü temizliği mütemadiyen yapılan bir bina her daim yeni gibi ışıl ışıl görünecektir. Dış cephe temizliği ne kadar önemli ise dış cephe temizlik esnasında güvenlik de o denli önemlidir. Bu neden ile dış cephe temizliği yaptırılırken işin uzmanı ve güvenlik önlemlerini ön planda tutan bir temizlik şirketi ile çalışmak gerekir. Korkuteli dış cephe temizliği gerekli güvenlik önlemlerini alarak hizmet veriyor.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği binanın yapı malzemesi dikkate alınarak gerçekleştirilir. Bunun öncesinde binanın yüksekliğine göre güvenlik önlemi alınır. Özellikle yüksek katlı binalarda vinç ve sepet sistemi kullanılır. Böylece dış cephe temizliğini yapan kişilerin güvenlikler sağlanmış olur.

Dış cephe temizliği yöntemleri uygulanmadan önce kullanılacak olan temizlik yöntemi öncelikle binanın dış cephesinin bir kısmında denenir. Dış cephe için seçilen bu yöntem binanın yapı malzemesine herhangi bir zarar vermiyor ise dış cepheye komple uygulanır.

Dış cephe temizliği yöntemleri sadece cam malzeme kullanılan binalarda yapılacak kadar dar kapsamlı bir işlem değildir. Bunun yanı sıra paslanmaz özelliğe sahip olan PVC, alüminyum komposit, mozaik, mermer ya da granit gibi malzemeye sahip dış cepheler de temizliği yapılabilen yapı malzemeleri arasında bulunuyor.

Dış Cephe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Dış cephe temizliği yapılırken öncelikle zeminin parsellenmesi yapılır. Bu sayede dış cephe temizliği yöntemi uygulanırken tüm bina eksiksiz ve kusursuz bir biçimde temizlenmiş olur. Temizliği yapılan bölgenin kurulama işlemi de yapılarak temizlik tamamlanmış olur. Dış cephe temizliğinde binanın kısa süre içerisinde yeniden bir temizliğe ihtiyaç duymaması için kirlenmeyi erteleyen ürünler kullanılır. Böylece senede bir kez dahi bu işlemin uygulanması yeterli olacaktır.

Dış cephe temizleme yöntemleri tercihe göre sabunlama ve tazyikli su ile durulama ile olmanın yanı sıra silme yöntemi uygulanarak da temizleme yapılabilir. Dış cephe temizliğinde öncü olan Korkuteli dış cephe temizliği deneyimli ekibi ile hizmet veriyor.

Top