Döşemealtı halı yıkama TEK Temizlik

Döşemealtı halı yıkama TEK Temizlik

İster modern olsun ister klasik, evin tüm kısımlarında halı bulunmaktadır. Zamanla halının üstünde ve altında kirlilikler birikmektedir. Her gün temizlenen evlerde bile görünmeyen kirlerin, tozların, akarların, mikroorganizmaların bulunduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle halılar düzenli aralıklarla halı yıkama servislerinde yıkanmalıdır. Halı yıkama profesyonel bir iştir çünkü düzgün şekilde yıkanmayan halılar çok daha büyük tehlikeleri beraberinde getirebilir. Özellikle küçük çocukların halının üzerinde daha çok zaman geçirdiği düşünüldüğünde halıların temiz olmasının önemi daha çok anlaşılabilir. İyi yıkanmayan halılarda kirliliklerin tamamen uzaklaşmadığı gibi deterjan kalıntıları bulunabilir. Bu durum sağlığı ciddi oranda tehdit edebilir.

 Halı Yıkama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halı yıkama firması seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım özellikler vardır. Diğer müşterilerin yorumları bu konuda yapılacak ilk araştırma olmalıdır. Negatif yorumlar fazla ise firmaya şüpheli yaklaşmak uygun olacaktır. Firmanın halıları evden teslim alma ve eve teslim etme süreci çok önemlidir. Halılar yıkandıktan sonra kirlenmeye çok müsait oldukları için uygun şekilde paketlenerek eve getirilmesi gerekir. Firmanın halı yıkama sürecinin kaç gün olduğu öğrenilmelidir. Halı yıkamak ve yıkanan halıları kurutmak için hangi teknolojide cihazları kullandıkları sorgulanmalıdır, makinelerin modern ve kaliteli olması gerekmektedir. Halı yıkama firmasında çalışan elemanların iş tecrübeleri ve firmanın konumu itibariyle uygun olması halı yıkama firması seçerken önemli parametrelerdendir. Hangi firma seçilirse seçilsin müşterilere gereken itimadı göstermeli, müşteri yorumlarını dikkate almalı, telefonlara zamanında cevap vermelidir.

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halılar, Patchwork Halı, Makine Halıları, Kaymaz Tabanlı Halılar, Çocuk Halıları, Mutfak Halısı, Yolluk, Paspas, Kilim, Post / Peluş Halılar, Banyo Halıları, Deri Halılar, Yuvarlak Halılar, El Dokuma Halılar, Halı Örtüsü şeklinde çeşitli kategorilere ayrılabilir. Çeşitli desen, fiyat ve renk seçeneklerinde halı bulmak mümkündür. Halı çeşitlerinden biri olan döşemealtı halıları çeşitli yörede ıstar adı verilen tezgahlarda dokunan halılardır. Döşemealtı halıları çoğunlukla koyun yününden üretilirler. Bu nedenle döşemealtı halı yıkama çok önemli ve zor bir iştir. Çünkü döşemealtı halı yıkama işlemi düzgün yapılmazsa halıda geri dönülmez fiziksel değişiklikler meydana gelir. Bu nedenle döşemealtı halılar profesyonel halı yıkama firmalarında yıkanmalı ve uygun şekilde kurutulmalıdır.

Top